Αυγουστος  2020
Τρίτη, 04 Αυγούστου 2020

15/3/2009 Eκδήλωση για την ενημέρωση των γυναικών σε θέματα που τις αφορούν

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Με την ευκαιρία του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας για τη Γυναίκα,                      ο Σοροπτιμιστικός Όμιλος Ηρακλείου "Αρετούσα" και ο Δήμος "Ν. Καζαντζάκης", οργανώνουν εκδήλωση για την ενημέρωση των γυναικών σε θέματα που τις αφορούν,    την Κυριακή 15 Μαρτίου 2009 και ώρα 6.00 μ.μ. στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου, στα Πεζά.

Κατά την εκδήλωση αυτή, διακεκριμένοι ομιλητές θα αναπτύξουν θέματα γυναικείου ενδιαφέροντος και θα ακολουθήσει σχετική συζήτηση με το κοινό.

Ειδικότερα, θα αναπτυχθούν τα εξής θέματα:

• "Ο καρκίνος του μαστού, πρόληψη και αντιμετώπιση" με ομιλητή τον Διευθυντή της Πανεπιστημιακής Κλινικής Γενικής Χειρουργικής κ. Γιώργο Χαλκιαδάκη.
  • "Ανθρώπινα Δικαιώματα και Γυναίκα: η γυναίκα μετανάστρια" με ομιλητή τον πρόεδρο της Επιτροπής για τα ανθρώπινα δικαιώματα του Δικηγορικού Συλλόγου Ηρακλείου κ. Απόλλωνα Καλογερόπουλο.
  • "Η Ενδοοικογενειακή Βία" με ομιλήτρια την Ειρηνοδίκη κ. Ερριέττα Τσιτάκη.

Η εκδήλωση θα κλείσει με μουσικό πρόγραμμα από τον Γιάννη Κασσωτάκη (κιθάρα, φωνή) και Χρήστο Ζηδιανάκη (λαούτο).

Η παρουσία όλων και ιδιαίτερα των γυναικών θα είναι ιδιαίτερη τιμή για εμάς.

Με εκτίμηση,

Για τον Σοροπτιμιστικό Όμιλο Ηρακλείου               Για το Δήμο "Ν. Καζαντζάκης"

Η Πρόεδρος                                                      Ο Δήμαρχος

Γεωργία Αθουσάκη                                    Ρούσσος Εμμ. Κυπριωτάκης